ידיים קרות? אולי יש לך את זה של Raynaud

אם אתה חווה לעתים קרובות ידיים, רגליים, אצבעות ואצבעות קרות, אתה יכול להיות אחד מ-10 מיליון האנשים בבריטניה שנפגעו מתופעת Raynaud


שותפות בתשלום

מה זה Raynaud's?

Raynaud's הוא מצב כרוני וחשוכת מרפא שעשוי להיות קשור למחלה אוטואימונית אחרת, חמורה יותר. אולי אתה לא מבין שיש לך Raynaud's, אבל זה חיוני לברר; כדי לעזור לך לשלוט על הסימפטומים ובאופן מכריע, לשלול את כל הגורמים הבסיסיים.

המחקר האחרון שפורסם על ידי ארגון הצדקה הלאומי Scleroderma & Raynaud's UK מדגיש חוסר מודעות מזעזע סביב Raynaud's. זה מגלה שמיליוני אנשים פשוט פוסלים את הסימפטומים שלהם, כשכמעט מחצית מאיתנו לא מצליחים לזהות אותם כלל.

סימנים וסימפטומים

התסמינים נגרמים על ידי שינויים בגפיים: בדרך כלל הידיים, הרגליים, האצבעות והבהונות, לרוב בתגובה לטמפרטורות קרות או מצבי לחץ.

•אצבעות ואצבעות קרות

•צבע משתנה באזור הפגוע ללבן, לאחר מכן לכחול ולאחר מכן לאדום

• חוסר תחושה, עקצוץ או כאב

• כאב צורב או פועם בעת החימום

כאשר אנו נחשפים לקור, כלי הדם נעשים צרים יותר. עם Raynaud's, זה יכול להיות קיצוני יותר וזרימת הדם מוגבלת, מה שגורם לשינויי צבע ניכרים לעור: מלבן לכחול ולבסוף לאדום כשהמחזור חוזר. זהו התקף של Raynaud, שיכול להיות מאוד כואב. לא רק מזג אוויר קר עלול לגרום להתקפה; לפעמים רק להושיט יד למקרר זה כל מה שצריך.

ישנם שני סוגים של Raynaud's

ריינו ראשוני היא הצורה הנפוצה ביותר שאינה קשורה לשום מצב בריאותי אחר. ריינו משני מהווה כ-10% מהמקרים ויהיה קשור למחלה אוטואימונית אחרת כמו סקלרודרמה, שעלולה להפוך לרצינית ותדרוש טיפול מומחה.

קח את המבחן

אם אתה מזהה את התסמינים הללו, פיתחנו בדיקה מקוונת מהירה וקלה הזמינה בכתובת sruk.co.uk/testme. רוב האנשים מקבלים תוצאות תוך 60 שניות, יחד עם מידע על הפעולות הבאות.

סטף, 39, אומר: "תמיד סבלתי מכפות רגליים קרות, ידיים וגפיים אחרות כמו האוזניים והאף שלי, אבל בגלל שאחותי סבלה מאותו סוג של תסמינים, חשבתי שזה בדיוק מי שאנחנו. כשהייתי צעיר יותר, הייתי צריך להיות ממש ממש קר כדי שיכאב לי הידיים, הרגליים, האוזניים והאף. עכשיו, לא צריך הרבה כדי שהם יתחילו לכאוב. אם אני לא לובש כפפות זה כואב ואני לא יכול לאחוז בדברים, אבל החלקים שהכי כואבים הם כנראה האף והאוזניים שלי, כי אני יכול לכסות את כל השאר".

Scleroderma and Raynaud's UK היא ארגון הצדקה היחיד המוקדש לשיפור חייהם של אנשים שנפגעו מסקלרודרמה וריינו. אנו קיימים כדי לשפר את המודעות וההבנה של המצבים הללו ולתמוך באלו שנפגעו, ואנו מממנים מחקר כדי למצוא בסופו של דבר תרופה.

למידע נוסף או כדי לברר מה לעשות הלאה, בקר בכתובת sruk.co.uk, דוא"ל [email protected] או בטלפון 020 3893 5998.