ייעוץ מומחה: איך להתמודד עם לחץ

מומחי הבריאות של Bupa Global מציעים כמה עצות כיצד להתמודד עם לחץ


זו שותפות בתשלום

Bupa Global על איך להתמודד עם לחץ

החיים בעיר יכולים להיות מלחיצים בזמנים הטובים ביותר. הוסף מגיפה לתערובת, וזה לא מפתיע שהרבה מתושבי לונדון נאבקו בבריאות הנפשית שלהם ב-2020.

מחקר חדש מאוניברסיטת קולג' בלונדון* מאשש זאת. חוקרים עקבו אחר ההשפעות של נגיף ה-COVID-19 ואמצעי התרחקות חברתית על יותר מ-70,000 מבוגרים בבריטניה ומצאו שלמרות שרמות הדיכאון והחרדה אכן פחתו עם הסרת הגבלות הנעילה, הן נותרו גבוהות יותר בקרב אלו המתגוררים באזורים עירוניים.

מחקר שנערך לאחרונה מבית Bupa Global** בקרב אנשים בעלי ערך גבוה בבריטניה חשף גם כי מתח הקשור לנעילה התבטא באמצעות מגוון תסמינים גופניים. אלה כללו עייפות (31%), שינה מופרעת (24%) ומצב רוח ירוד כללי (23%). גם תחושות של כעס וחוסר סבלנות (23%) היו שכיחות.

אבל עם כל כך הרבה שקורים בעולם, איך אנשים יכולים להישאר בלחץ? ד"ר Pablo Vandenabeele, מנהל קליני לבריאות הנפש ב-Bupa Global, מספק את עצותיו כאן.

Bupa Global - איך להתמודד עם לחץזהה את הטריגרים שלך

סכסוך עם עמית, מיתון כלכלי, בעיות בריאות קיימות או אפילו ויכוחים על חשבונות גדלים – ישנם שפע של טריגרים שעלולים להשאיר אותך לחוץ כרגע. "למרות שהם עשויים להרגיש ברורים, זיהוי רשמי של הטריגרים שלך הוא צעד ראשון חשוב ויעיל", מסביר ד"ר ונדנביל. "כתיבת רשימה יכולה לא רק לעזור לאנשים להבחין בין מתחים פנימיים (כגון פחדים בריאותיים) לבין מתחים חיצוניים (כגון עומס עבודה מוגבר), אלא גם לעזור לך לזהות ולהימנע ממצבים או אנשים מסוימים."

הישאר פעיל

פעילות גופנית היא כלי נפלא להפחתת מתח, משחרר אנדורפינים חיוביים ומפחית את רמות הקורטיזול, המכונה הורמון הלחץ. מחקרים של NHS*** מראים שפעילות גופנית סדירה יכולה גם לגרום לך להיות מאושר יותר באופן כללי. שילוב פעילות גופנית בשגרה הקיימת שלך נותן את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה ארוכת טווח, אז נסה לגלות מחדש את הפארק המקומי שלך לריצה מוקדמת בבוקר או להחליף את המסע הרגיל שלך ברכבת התחתית בנסיעה באופניים למשרד.

הציבו גבולות ברורים

"המילה 'לא' יכולה להיות יעילה להפליא כאשר משתמשים בה נכון", אומר ד"ר ונדנביל. "לפזר את עצמך דק מדי או לאפשר לבעיות עבודה להתגנב באופן עקבי לחיי הבית שלך יכול לעתים קרובות להוביל אותך לנקודת שבירה."

כדי להימנע מכך, הנח את הגבולות שלך בצורה ברורה וחזק אותם בשלווה אם מתעלמים מהם. גבולות עצמיים יכולים להיות שימושיים באותה מידה. זה יכול לכלול כיבוי מוחלט מהטכנולוגיה לפחות שעה לפני שאתה הולך לישון, או הגבלת שיחות עבודה לא דחופות בסופי שבוע.

לטפל בבעיות מוקדם

אם אתה מרגיש שאתה לא מסוגל להתמודד עם רמות הלחץ והחרדה שאתה חווה, אז חיוני שתקבל עזרה מקצועית בהקדם האפשרי.

ב-Bupa Global, אנו מאמינים שבריאות נפשית ורווחה חשובים לא פחות מבריאות גופנית. כדי לתמוך בכך, התחלנו להסיר מגבלות שנתיות וגם כספיות על פני תוכניות לטיפול נפשי בבריאות הנפש באשפוז וביום, ואנחנו גם כוללים כעת כיסוי עבור הפרעות קשב וריכוז, התמכרות ופציעות עצמיות.

ל-Bupa Global יש גם משאבים מרובים עבור אלו שנפגעו מבעיות נפשיות – כולל שירות ה-Global Virtual Care שלנו המספק גישה חסויה לרשת עולמית של רופאים הזמינה 24/7 במספר שפות, ומאפשרת לך לדבר עם מומחה בזמן המתאים. לוח הזמנים העמוס שלך הכי טוב.

למידע נוסף, דבר עם צוות הלקוח הפרטי היום בטלפון 0371 346 0409 או בקר בכתובת: bupaglobal.com/withyou

בופה העולמית*על פי נתונים שנלקחו מהמחקר החברתי 2020 COVID-19, מחקר המנוהל על ידי University College London
**על פי מחקר של Bupa Global (אוגוסט 2020), שנערך על ידי Opinium Research בקרב 100 אנשים בעלי הון גבוה מבריטניה, המוגדרים ככאלה עם יותר ממיליון ליש"ט (או שווה ערך במטבע השוק) בשכר שנתי ונכסים הניתנים להשקעה.
***לפי נתונים שנלקחו מ-NHS אנגליה


זו שותפות בתשלום