כיצד להילחם במזיק הפיגמנטציה עם Skinfluencer

בעולם אוהב סלפי שבו עור נטול פגמים, זוהר ונטול פגמים שולט, אחת מתלונות העור השנואות ביותר היא פיגמנטציה, אבל במטרה לשפר את בהירות העור שלך, זה מועיל להבין את האויב האסתטי הנפוץ הזה כדי שתוכל לנהל – ולנצח – במלחמה בפיגמנטציה!

פיגמנטציה מתבטאת בדרך כלל ככתמים קטנים של שינוי צבע והתכהות הנמשכים על הפנים, הצוואר, המחשוף, הכתפיים והידיים והיא מתרחשת עקב עלייה במספר התאים המייצרים פיגמנטים בעור, או החומר הפיגמנט שהם מייצרים (מלנין). ).

בהתאם לסוג העור שלך, אתה יכול להיות רגיש לצורות שונות של פיגמנטציה. לדוגמה, פיגמנטציה פוסט דלקתית מתרחשת לאחר דלקת של העור ובעקבות פציעה או הפרעה דלקתית של העור (כגון אקזמה, דרמטיטיס וכו') ולמרות שזו תופעה זמנית, היא יכולה להיות אינטנסיבית יותר ולהימשך זמן רב יותר בעור כהה יותר. סוגים. לבעלי עור בהיר, נמשים, שניתן לייחסם לאיפור גנטי, יכולים להתכהות ולהגדיל את מספרם לאחר בילוי בשמש.

אולם ישנו מצב פיגמנטציה אחד שאינו מבדיל בין סוגי העור והוא המלזמה. הצורה הנפוצה ביותר של פיגמנטציה בפנים מופיעה בדרך כלל בין הגילאים 20 עד 40. בעוד שחשיפה ממושכת לשמש היא טריגר ידוע, מומחים מאמינים שחוסר איזון הורמונלי, תרופות ספציפיות כגון גלולות למניעת הריון והריון עלולים לגרום גם לאויב העור הזה.

בכל המקרים, מצבי פיגמנטציה מצריכים טיפול קפדני עם שגרת טיפוח עור מומלצת על ידי מומחה הכוללת מוצרים מקומיים וטיפולים במרפאה. פילינג כימי וטיפולים מבוססי אנרגיה יעילים ביותר בפתרון ההשפעות הנראות לעין של פיגמנטציה, אך שניהם מבוצעים בצורה הטובה ביותר במהלך הסתיו והחורף מכיוון שהם יכולים להגביר את רגישות העור לשמש. באופן לא מפתיע, לא משנה מה הטיפול שתבחר, הדרך היעילה ביותר לשמור על פיגמנטציה היא ללבוש קרם הגנה רחב טווח מדי יום, ובין הצהריים עד 14:00, אם אתה מתכנן להיות בחוץ, אתה צריך גם להגן על העור שלך על ידי שימוש ארוך בגדים וכובע רחב שוליים.

Skin-fluencer.com

ככה? עיין במדור הבריאות והיופי שלנו