כיצד לשמור על יציבה טובה ורווחה ליד השולחן


עבור רבים, ספטמבר פירושו חזרה למציאות. הילדים חזרו לבית הספר ומזוודות החג כבר מזמן פורקות. זמן השהייה הרחק עם שמש, ים וחול עושה טוב לעולם, הן פיזית והן נפשית. אבל כשמגיע הזמן לחזור לעבודת היום, תחושת השלווה והרוגע בגוף המלא שאנו מצליחים להשרות בשכיבה על כיסא השיזוף יכולים להתפוגג במהירות. במיוחד אם העבודה היום דורשת שמונה שעות ישיבה ליד השולחן. חברנו למתרגלים המובילים ב-Six Physio כדי לקבל עצות כיצד לשמור על יציבה טובה ותחושת רווחה מכל עבר כאשר הגיע הזמן להחליף את הלילו בכיסא השולחן.

אתה יושב?

המערך של החברה המודרנית אומר שאנחנו יושבים יותר מאי פעם. מרכב לעבודה משרדית ועד ספה, אין זה מפתיע שמבוגרים בגיל העבודה באנגליה בממוצע כ-9.5 שעות ביום בישיבה. באופן מדאיג, מחקר קישר תקופות ארוכות של הרגעה עם מספר תלונות בריאותיות כולל השמנת יתר, לחץ דם מוגבר, רמות כולסטרול חריגות וסיכון גבוה יותר למחלות לב וכלי דם. נוסף על כך, רובנו יכולים להחזיק את הידיים עד שיש יציבה גרועה. ישיבה, או אפילו עמידה ושכיבה, לאורך זמן עם יציבה לקויה מפעילה לחץ על השרירים, המפרקים והרצועות. אתה עלול להיות בסיכון לפתח מאמץ פיזי ופציעות שימוש יתר. אלו עלולים לגרום לכאבים ולנזקים, למשל כאבי גב, צוואר וכתפיים. מחוץ לכיסא השולחן והרחק מהלחצים במקום העבודה, אנחנו רגועים יותר, הכתפיים שלנו ייפולו באופן טבעי וייתכן שנבחין שכאבים, כאבים או מתחים פטומים יוקלו. אבל למרבה הצער אתה יכול לבטל את כל זה בתוך כמה ימים סמוך לשולחן שלך.

הכל עניין של יציבה

אז מהי יציבה טובה? ובכן, הכתפיים שלך צריכות להיות רפויות, למטה ואחורה והסנטר שלך דחוס מעט פנימה. אתה צריך לשבת עם עיקול בגב התחתון שכן זה יאפשר לאגן לשבת ישירות מתחת לכתפיים. ודא שהכיסא שלך גבוה מספיק כך שהמותניים שלך יהיו מעט גבוהות מהברכיים. ייתכן שיהיה עליך להטות את המושב במידת הצורך. כשאתם רגועים וחסרי דאגות, סביר להניח שתגלו שאתם מאמצים יציבה דומה באופן טבעי, בעוד שתחושת מתיחה ונסערת יכולה לגרום לכתפיים שלנו להתרומם ולגב שלנו להימתח. כאשר אתה משועמם או רדום, אתה עלול לגלות שיש לך נטייה לצנוח במושב שלך או לשבת עם המשקל שלך על צד אחד. רובנו יכולים להפיק תועלת מלהשקיע פחות זמן בישיבה, וזה תקף גם אם אתה ממשיך להיות פעיל. למרבה המזל, גם אם העבודה שלך מחייבת אותך לשבת ליד השולחן ו/או לבלות פרקי זמן ארוכים בעבודה על מחשב, יש דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לשמור על יציבה טובה ותחושת רוגע ורווחה בעבודה.

המשיכו בתנועה

בין אם מדובר בשיעור התעמלות, הליכה או משחק ספורט, הפיכת התנועה לבלתי ניתנת למשא ומתן יומיומי תסייע רבות בשמירה על גזרה גופנית נינוחה לאורך כל היום. זה יעשה פלאים גם לבריאות הנפשית שלך. זה ממש לא צריך להיות מאומץ, ואתה יכול לחלק את זה לדרגות ניתנות לניהול, למשל, 30 דקות בחדר הכושר, 10 דקות הליכה בהפסקת הצהריים ו-20 דקות הליכה הביתה. הפוך גם תנועה לחלק מיום העבודה שלך, אחרי הכל, תנועה היא קרם. קום וזוז לפחות פעם ב-60 דקות, עלה במדרגות במקום במעלית, בכל מקום אפשרי, עמוד במקום לשבת ובמקום לשלוח מייל או להתקשר לעמיתיך, ניגש לדבר איתם.

ההגדרה הנכונה

אם את רוב היום שלך אכן צריך לבלות מאחורי שולחן עבודה, כדאי שתוודא שמקום העבודה שלך מוגדר בקפידה. מסך המחשב שלך צריך להיות במרחק של כמרחק זרוע ממך והחלק העליון של המסך שלך בגובה המצח שלך, כך שאתה לא מסתכל למעלה או למטה. המקלדת והעכבר שלך צריכים להיות בגובה שישאיר את המרפקים בצד שלך וכפופים ב-90 מעלות, ואתה לא אמור להגיע רחוק מדי כדי להשתמש בהם. אחת התלונות הנפוצות ביותר שנראות ב-Six Physio היא כאבי צוואר או כאבים בבסיס הגולגולת, הנובעים מהוצאת הסנטר החוצה, אז נסו לשמור את הראש ישירות על הכתפיים ואל תישענו לכיוון המחשב.

איך לשמור על יציבה טובה

נסה שולחן עמידה

הישיבה היא באמת האויב של הגוף ועמוד השדרה שלנו אבל למרבה הצער, המציאות של העולם היום תקועים הרבה מאיתנו במשרד, חסרי תנועה ובישיבה. Six Physio ממליצים, במידת האפשר, לצמצם את הישיבה ל-20 דקות בכל פעם. ניתן להשיג זאת בקלות עם שולחן כתיבה עומד. מחקרים מראים שאנשים שמשתמשים בשולחן עמידה סבלו פחות מכאבי גב עליון וצוואר והרגישו יותר אנרגטיים, נוחים, פרודוקטיביים וממוקדים מאנשים שלא השתמשו בשולחן עבודה כזה. ישנם מספר או סוגים בשוק, אבל הטובים ביותר הם אלה שיכנסו בקלות על גבי השולחן שלך ויעבירו אותך מישיבה לעמידה בצורה חלקה. מבלי להיות שקוע בכיסא כל היום, אתה אמור להבחין בהבדל עצום בהרגלי העבודה שלך וחיזוק ממריץ ברמות האנרגיה שלך.

נסה פיזיותרפיה

זה יכול להיות מתסכל כשאתה חוזר מהחופשה בתחושת רעננות, רק שהתחושה תתבטל במהירות כשאתה חוזר לעבודה. אם אתם מוצאים את עצמכם עם התאמה לקויה או ניג'לס וכאבים מעצבנים יושבים ליד השולחן שלכם, מומלץ להזמין פגישת ייעוץ עם פיזיותרפיסט. אחד ההיבטים המרכזיים של פיזיותרפיה כרוך בהערכת אזורים חלשים בגופו של המטופל, וגיבוש תוכנית PT כדי לסייע בחיזוק הנקודות הפגיעות הללו. על ידי זיהוי אזורי חולשת השרירים או השלד, פיזיותרפיסט יכול לנתח את הסבירות שמטופל יסבול מפציעה, וליצור משטר אימונים שמכוון ומחזק קבוצות שרירים ומפרקים חלשים, ובכך למנוע פציעות עתידיות באזורים אלו.

למידע נוסף על Six Physio, בקר sixphysio.com