כיצד לשמור על רווחתך במהלך גירושין

דיני משפחה בשותפות (FLiP) מסבירים כיצד לשמור על רווחתך בזמן גירושין


אתה עשוי לחשוב שרווחה וגירושים הם הפכים מוחלטים. איך גירושים יכולים להיות שום דבר מלבד פגיעה בבריאותך הנפשית והפיזית? גירושין הם גורם הלחץ השני בגודלו בחיים, לאחר מותו של בן זוג, ולכן אין זה מפתיע שגירושים יכולים להזיק לרווחתך.

חווית הגירושין של כל אחד שונה, ואישית מאוד. לאורך תהליך הגירושין הלקוחות שלנו יכולים לחוות מגוון שלם של רגשות, החל מהקלה, כעס ותסכול ועד לפחד ממה שהעתיד עשוי לצבוע. למרות זאת, זוגות מתגרשים צפויים לעסוק בהליך הגירושין בצורה רציונלית ושקולה תוך שהם מקבלים החלטות שיהיו להן השלכות ארוכות טווח על עתידם הכלכלי ועתיד ילדיהם.

החדשות הטובות הן שישנם צעדים שתוכלו לנקוט כדי לשמור ואף לקדם את הרווחה שלכם במהלך גירושין. ואם תנקוט בצעדים אלה, הניסיון שלנו ממקור ראשון מראה שזה יכול להפוך את המסע שלך דרך הגירושין להרבה יותר קל.

עשרת הטיפים המובילים של FLiP לשמירה על רווחה במהלך גירושין

1. גירושין הם תהליך רגשי

הכירו בכך שלגירושין יש השלכות רגשיות כמו גם משפטיות, ושחיוני לטפל בשניהם. התייחסות להיבטים הרגשיים של הפרידה בצורה מודעת ומכוונת יכולה לאפשר להליך המשפטי להתנהל בצורה חלקה ומהירה יותר. זוהי טעות נפוצה שיועצי זוגיות קיימים כדי להציל נישואים. למעשה, יועצי מערכות יחסים ממלאים לעתים קרובות תפקיד מרכזי בסיוע לאנשים לעזוב מערכות יחסים בצורה בונה, לרווחתם העתידית של הפרט וילדיהם.

2. מצא את עורך הדין המתאים

חשבו היטב איזה עורך דין להדריך – זה באמת חשוב. מצא עורך דין שאתה סומך עליו שידריך אותך בתהליך הגירושין בזהירות ובחמלה. למרבה הצער, לא כל עורכי הדין לענייני משפחה מאמצים גישה בונה או ממוקדת בילדים לעבודתם. יש כאלה שמתגאים באימוץ סגנון 'אגרסיבי', תוך התמקדות במאבקים בבית המשפט ובמקרים מדווחים. אותם זוגות שממשיכים להגיע לגירושין בונים מכירים בכך שסוג של עורך דין שמנסה להחליש, במקום לשלהב, את היחסים בין בני הזוג ולצמצם ולא להרחיב תחומי חילוקי דעות, יעשה את כל ההבדל בדרך שבה הגירושין שלהם עוברים.

3. שימו את הילדים במקום הראשון

התמקדו ברווחת ילדיכם; הם לא ביקשו את הגירושין ולעתים קרובות הם אלו שמשלמים את המחיר הגבוה ביותר עבורו. לחשוב מה זה עבורם ולאחר מכן לעשות את המיטב המוחלט על ידם מעולם לא עבד רע לאף הורה.

4. חשבו על 'התמונה הגדולה יותר'

סיום מערכת יחסים הוא לרוב חוויה מאתגרת רגשית, ולעתים מכריעה. כאשר אתה נמצא בעיצומו של מערבולת אי הוודאות הזו, זה יכול להיות קשה מאוד לזהות אילו נושאים רלוונטיים להליך המשפטי. עורך דין משפחה טוב יספק הכוונה שלא תסולא בפז לגבי הנקודות שכדאי לעקוב אחריהם מבחינה משפטית, פיננסית ורגשית.

5. אל תאשים אחרים

כמעט כולם יוצאים מהתמוטטות מערכת היחסים מתוך רצון אינסטינקטיבית לספר לכולם כמה הם טובים ושהבעיות במערכת היחסים היו באשמתו של האחר. הימנע מזה – עזוב את זה. כל מה שהיא עושה זה לייצר את אותו הדבר בתמורה והירידה המהירה לליטיגציה.

6. אל תפחדו לבקש עזרה

שיחה עם חברים ובני משפחה יכולה לעזור להבין את המהפך הרגשי שאתה עשוי להרגיש. שקול להשתמש ביועצים ומטפלים מומחים כמו Jo Harrison של FLiP, או הצוות בבית רפן. דיבור עם צד שלישי ניטרלי יכול להרגיש ממש קתרזי ויכול גם להימנע מהפרעת מערכות יחסים משפחתיות עדינות.

7. מצא נחמה בחוויות של אחרים

חווית הגירושין שלך תהיה ייחודית לך. אבל אולי תמצא קצת נחמה לשמוע על איך אחרים ניווטו במים הסוערים של הגירושים. עיין ביומני הגירושים של FLiP לקבלת תובנה כיצד התמודדו אחרים.

8. מצא זמן לעצמך

תנו לעצמכם זמן להרהר איפה אתם נמצאים עכשיו ואיפה אתם רוצים להיות. פנו זמן לפעילות גופנית ולאוויר צח. נסה גישור או מיינדפולנס. זכרו שהבריאות הנפשית והבריאות הפיזית שלכם הולכים יד ביד.

9. הסתכלו אל העתיד

הגירושין יסתיימו בשלב מסוים ולמרות שאתה עשוי לחוש חרדה לגבי איך יראו וירגישו החיים שלאחר הגירושין, מחכות הזדמנויות חדשות.

10. מעל הכל, היו אדיבים לעצמכם

התמוטטות מערכת היחסים היא קשה ועבור רבים היא יכולה להיות ממש רכבת הרים רגשית. עם זאת, עם מחויבות מודעת לאמץ גישה בונה תוך שמירה על הרווחה הרגשית והפיזית שלך, אתה יכול להביט אל העתיד פעם נוספת.

FLiP נוקטת בגישה ייחודית לדיני משפחה, ומנחה אותך במומחיות משפטית יוצאת דופן, יושרה ותמיכה רגשית ומעשית מומחה.

flip.co.uk


ככה? בדוק כיצד להתמודד עם הלחץ של החיים בלונדון