נוסחה להצלחה: מעבדות היופי בר-קיימא המנוהלות על ידי נשים

דור חדש של מייסדות מובילות את הדרך עם יופי קטן. חוקר לחלוטין את מעבדות היופי בלונדון המנוהלות על ידי נשים


על ידי אבי שופילד

תסתכל על מחסנית היופי שלך. קרם הלילה היקר הזה בארון שלך? זה כנראה לא שווה את זה כמו שאתה חושב – נוסחה גנרית עם קורטוב של פיצה שיווקית, עטופה באריזה מבריקה.

זה עשוי להפתיע אותך לגלות שרוב טיפוח העור לא נוצר על ידי המותג עצמו. מעבדת קוסמטיקה, הידועה בתור מוצרי תווית לבנה, יכולה לייצר נוסחה שצוות השיווק של כל מותג יכול לרכוש מהמדף. כל מה שהמותג צריך לעשות הוא לעצב את האריזה כדי לתת תפיסה של מוצר ייחודי לחלוטין.

אבל יש דור חדש של נשים בעולם היופי שיוצרות נוסחאות משלהן במעבדות עצמאיות. מדענים ומנסחי קוסמטיקה שעברו הכשרה, הם סוללים את הדרך עם טיפוח עור חדשני, קטן ובר קיימא שבאמת עובד.

Micaela מייסדת של Neighborhood Botanicals
Micaela Nisbet, מייסדת של Neighborhood Botanicals

Micaela Nisbet היא מהנדסת סאונד לשעבר שהתאהבה בשמני פנים בזמן סיבוב הופעות בארה"ב. היא לקחה קורס ניסוח כדי ללמוד איך להכין תערובות משלה, וה- Neighborhood Botanicals נולד. עם התמקדות במרכיבים שמקורם באופן טבעי ושמנים גולמיים בכבישה קרה, הנוסחאות המקוריות של Neighborhood Botanicals מגובות תמיד במחקר.

למיקאלה יש סינסתזיה, מצב שמקשר בין חושיה. זה היה יתרון מפתיע בכל הנוגע ליצירת מוצרים משלה: "כשהייתי מהנדסת סאונד, לתדרים היו צבעים משלהם במוחי, כך שיכולתי לזהות אותם בקלות. אותו דבר קורה כשאני מערבבת את הריחות של התערובות שלנו – לכל המרכיבים יש את הצבעים הייחודיים שלהם שמאפשרים לי למצוא את השילוב המושלם. בחרתי את הצבעים על התוויות כדי לשקף את הריח והתחושה של המוצרים".

בוטניקה שכונתיתקיימות היא המפתח ל-Neighborhood Botanicals, למרות האתגרים שלה. "יש כל כך הרבה שטיפה ירוקה בעולם היופי, כאשר מותגים משתמשים בשפה ידידותית לסביבה כשהם אינם ברי קיימא. להיות בר קיימא הוא לעתים קרובות האפשרות היקרה או הלא נוחה יותר."

מייסדת נוספת עם תשוקה לקיימות היא מונטנה אשלי-קרייג, מדענית קוסמטית גלאסווגית עם ניסיון ביצירת ניסוחים לדוגמת אייסופ ורפת. "טבעי לא תמיד שווה בר קיימא", היא מסבירה. "קילוגרם אחד של שמן ורדים דורש כ-1,000 ק"ג של עלי ורדים כדי לייצר. כשחושבים על הקרקע והמשאבים לכך, ניחוח ורדים במעבדה יהיה הבחירה הברת קיימא יותר".

מונטנה מייסד MontaMonta
מונטנה אשלי-קרייג, מייסדת MONTAMONTA

מונטנה הקימה מותג משלה, MONTAMONTA, לאחר שחברה (הברמן עטור הפרסים ריאן צ'טיאוורדנה) ביקש ממנה ליצור סבון ידיים לבר שלו. זמן קצר לאחר מכן, ברים ומסעדות ברחבי מזרח לונדון התקרבו למונטנה, וביקשו ממנה ליצור מוצרים מותאמים אישית לחדרי האמבטיה שלהם. עד כה, היא שיתפה פעולה עם מקומות כמו The Hoxton Hotel ו-Petersham Nurseries, והמוצרים שלה זמינים לרכישה גם באינטרנט.

פילינג גוף מונטמונטה מרווה וקפהלמרות הבחירה בצמחים בוטניים כבסיס לרוב המוצרים שלה, מונטנה לא אוהבת להשתמש במילה "טבעי". "בניגוד לעולם האוכל, אין הגדרה חוקית למשמעות של 'טבעי'", היא אומרת. "יש גם את הכשל שטבעי שווה יותר. גם ארסן הוא טבעי!"

מותג מוכר יותר עם מעבדה משלו הוא Pai Skincare, שהוקמה על ידי שרה בראון בשנת 2007. Pai כבר נחגגת בזכות המרכיבים והתהליכים האורגניים, הברי-קיימאים והאתיים שלה, אך לאחרונה המותג הלך צעד אחד קדימה כדי להשיק את Pai Labs. לדברי Justyna Jonczyk, כימאית של Pai לפיתוח מוצר חדש ופורמולציה, "Pai Labs היא ענף חממה חדש של המותג שיצרנו כדי להביא רעיונות למוצרים לשוק מהר יותר ועם יותר חופש יצירתי. Pai Labs עוסקת בבדיקת מוצרים ומרכיבים חדשים."

פאי טיפוח העור"הפלטפורמה נותנת לפאי את ההזדמנות להתנסות ברעיונות יצירתיים הנותנים מענה לצרכי צרכנים מאוד ספציפיים, ולהוציא אותם החוצה ברגע שהם מוכנים", אומרת ג'סטינה. "זה אומר לייצר בהפקות קטנות יותר, עם אריזות מצומצמות ולמכור אותן רק דרך האתר שלנו. זה יכול לקחת חמישה חודשים לבד רק כדי לפתח את האריזה על מוצר חדש, אבל הצלחנו להביא את Acton Spirit Hand Sanitiser לשיווק תוך מספר שבועות דרך Pai Labs."

אמנם אין זה סביר שענקיות היופי בעולם יתרחקו ממוצרי תווית לבנה בייצור המוני בזמן הקרוב, אך קיימות נמצאת בראש סדר היום של התעשייה לשנת 2021. מכיוון שצרכנים מחפשים מוצרים שקולים יותר, יעילים יותר ופחות בזבזניים, יופי במנות קטנות מעבדות יכולות להיות התשובה.

גבירותיי שמעבדות: המותגים שכדאי להכיר

בוטניקה שכונתית

מיקום המעבדה: לייטון, מזרח לונדון

נוסחאות: כל המוצרים מבוססי מחקר, נקיים, טבעוניים וללא אכזריות.

קיימות: המותג הוא פחמן שלילי ומשתמש ב-100% פלסטיק ממוחזר, כמו גם זכוכית ואלומיניום.

מוצר גיבור: תכשיר ניקוי פנים אוף שמן לחלב. "זה לוקח בערך 5 שניות לנקות את הפנים שלך ללא שמץ של לכלוך או איפור, ומשאיר את העור שלך רך. מושלם עבור נערות עצלות", אומרת מיקאלה.בוטניקה שכונתית מתמודדת27 פאונד, neighbourhoodbotanicals.com

מונטמונטה

מיקום המעבדה: שוק ברודווי, מזרח לונדון

נוסחאות: נעשה שימוש במרכיבים איכותיים ובוטניים עם חומרי גלם שנבחרו היטב במעבדה.

קיימות: האריזה עשויה מזכוכית הניתנת למחזור אינסופי וזמינים בקבוקי מילוי גדולים יותר. המוצרים מיוצרים במנות קטנות כדי להפחית את הפסולת ו-98% מהלקוחות הם בריטניה.

מוצר גיבור: שיתוף הפעולה של ה-All Purpose Balm עם The London Honey Co. אומרת מונטנה.MontaMonta Balm לכל מטרה10 פאונד, montamonta.com

פאי

מיקום המעבדה: אקטון, מערב לונדון

נוסחאות: אורגני ללא מרכיבים שנויים במחלוקת, ומוצרים נועדו להזין עור רגיש.

קיימות: ל-Pai יש תוכנית מיחזור משלה לאלמנטים שלא ניתן למחזר בבית. המותג מאושר על ידי COSMOS (Soil Association), Cruelty Free International ו-The Vegan Society.

מוצר גיבור: Action Spirit ג'ל לניקוי יד. בכל רכישה ייתרם בקבוק לעמותה או לאדם נזקק. Pai Labs Action Spirit Hand Sanitiser

14 פאונד, paiskincare.com


ככה? בדוק את 5 המרכיבים שישנו את העור שלך