סוג אחר של כוח סוס בגודווד

בהחלט מבקר באקדמיה לרכיבה קלאסית בגודווד כדי לראות איך המייסדת נטשה אוליבנט יצרה משהו קצת שונה
אולי הידוע יותר כביתם של ספורט מוטורי וראשי בנזין עתיקים, יש צורה עדינה ומסורתית יותר של 'כוח סוס' אשר מציגה מחדש את מבקרי גודווד לעידן עזב של רכיבה על סוסים; האקדמיה לרכיבה קלאסית.
פרי יוזמתה של נטשה אוליבנט, האקדמיה לרכיבה קלאסית היא מיוחדת במינה, כפי שגילינו לחלוטין כשביקרנו את נטשה והצוות שלה בבוקר חורף קפוא למדי לאחרונה.
מוציאה אותנו מהאוויר הקר ומחצר האורווה המרוצפת אל בית הספר המקורה והמרווח שלהם שטוף באור טבעי, נטשה משתוקקת לגלות איך היה הטיול שלנו הבוקר. הקומקום פועל, והשיחה זורמת עוד לפני שאנחנו מתיישבים בגלריית הצפייה הנפלאה של הלקוחות לקראת הראיון שלנו.
קבלת הפנים החמה הזו אופיינית לנטשה ולצוות הצמוד שלה. "כולם מוזמנים לכאן", מסבירה נטשה ומגישה לנו ספלי קפה מהבילים וצלחות מאפים טריים. "בין אם אתה רוכב מתחיל או מתקדם. אנחנו רוצים שתרגישו חלק מהמשפחה שלנו ואנחנו רוצים להיות חלק ממסע הרכיבה שלכם".
גישה זו גאונית יותר מאשר בעלת אופי עסקי מחושב יותר. בניגוד למפעלי רכיבה מסורתיים יותר, האקדמיה לרכיבה קלאסית שונה כפי שנטאשה מעוניינת להסביר. "אנחנו שונים לגמרי מבתי ספר אחרים לרכיבה", היא אומרת. "מעולם לא התכוונתי לפתוח בית ספר לרכיבה, אפשר להוסיף! עם זאת, בכל פעם שהתחלתי ללמד אנשים, פשוט המשכתי לקבל את אותו משוב 'למה אף אחד לא הראה לי את זה מעולם?', 'לא הבנתי איך ישבתי על סוס השפיע על הסוס בצורה כה עמוקה', 'אוי, אז זה אני אז לא הסוס!'.
"לקחתי את המנטליות של אאוריקה ויישמתי אותה במה שאנחנו עושים כאן: מורידים את הפוקוס מהסוס ואל הרוכב. למען רווחת הסוסים, יש ללמד את כולם כיצד הדרך בה הם רוכבים משפיעה על ביצועי הסוסים ועל בריאות הנפש של הסוס; זה כל כך חשוב."

דרך נאורה זו של הוראה משלבת גם ביומכניקה של רוכב ושיעורי יציבה וביצועים על סוס מכני באתר. "זה מאפשר לנו לעבוד עם הרוכב כדי לקדוח לפרטי פרטים כל חולשה תנוחתית או אסימטריה שישפיעו על יכולתו באוכף ובסופו של דבר ישפיעו על דרכו של הסוס. כאשר אנו הופכים מודעים לגוף כרוכבים, אנו יכולים לרכוב עם יותר מודעות. זה מה שהופך אותנו לרוכבים טובים יותר.
"אחד מהמוקדים העיקריים שלנו באקדמיה לרכיבה קלאסית הוא ביצועי הרוכבים", היא ממשיכה, "ומכאן הרכישה שלנו של סוס מכני וחדר הכושר המיועד שלנו. המומחיות שלנו בזיהוי ושיפור או שיקום בעיות של אסימטריה של רוכב או פציעה קודמת היא מה שהופך אותנו למובילים בתעשייה בתחום זה. בין אם אותו לקוח פשוט רוצה ליהנות מפריצה באזורים הכפריים או רוצה לקחת את האימונים שלו לרמה גבוהה יותר, שניהם דורשים את אותה רמה של מודעות עצמית לרווחת הסוס".
תשומת לב זו לרווחת הסוס היא לב ליבה של העסקים של נטשה והמסע של הצוות שלה. כל פרט מהניהול היומיומי שלהם ועד לטיפולי העיסוי ההוליסטי שלהם מאורגן ומפוקח על ידי נטשה.
חובבת חיות נלהבת ואשת סוסים יוצאת דופן, אהבתה של נטשה לסוסיה ניכרת. בין צי סוסי בית הספר היפים שלהם יש שפע של סוסים איבריים יפים, שכפי שמסבירה נטשה, יוצא דופן עבור בית ספר לרכיבה. "היה לי את הסוס לוזיטאנו הראשון שלי כשהייתי בן 15, ולמדתי כל כך הרבה! הם כלבי הקולי של עולם הסוסים: יפים, אינטליגנטים, נאמנים, בעלי דם חם ויכולים להיות רגישים אם לא מתעלים אותם כראוי. עם זאת, כשאתה מתחבר אליהם ועובד איתם, הם נותנים לך כל כך הרבה מבחינת חיבור ואמון. הלב שלהם עצום. לעתים רחוקות אתה יכול פשוט לשבת עליהם ולהתרחק. אתה צריך להישאר כל הזמן ברגע. הן קצת דומות למכוניות פורמולה 1, במובן שאולי אתה יודע לרכוב, אבל יושב על האוכף של אחד הסוסים המתקדמים שלנו, וזה מעלה את חווית הרכיבה שלך לסטרטוספרה חדשה לגמרי!
"השמחה ברכיבה באקדמיה לרכיבה קלאסית היא שאנו יוצרים סביבה בטוחה המאפשרת לרוכבים לחוות סוס רגיש וקליל יותר שנהנה מהעבודה שלו ויש לו כל כך הרבה מה לתת."
קבלת הפנים של רוכבים מכל הרמות מכל רחבי בריטניה, לונדון ומחוזות הבית, היא משהו שנטשה והצוות שלה אוהבים. "יש כל כך הרבה שנות ניסיון וחוכמה בין המדריכים המדהימים שלנו, גם אם הייתה לך קריירה בתחרות ברמת גרנד פרי, אתה הולך הביתה עם כלי רכיבה שלא הגעת איתו. זה קסום לראות ברוכב באמת שולט ומפתח את המיומנות והתחושה שלו ללא קשר לחוויות הרכיבה הקודמות שלו". רוכבים מכל תחומי החיים, לרבות שפע של פרצופים מפורסמים, מתקבלים באופן קבוע במרכז הרכיבה. "באקדמיה לרכיבה קלאסית אנחנו לא ממוקדים במטרה. רכיבה היא כולה המסע, לא היעד", היא מסבירה. "סוסים לא מבינים חוסר התאמה, הם יצורים פתוחי לב וישרים, ובגלל זה הם מורים נפלאים בכל כך הרבה מובנים גם בחצר האורווה וגם בחוץ בעולם, כי הם גורמים לנו להרהר בדיוק מי אנחנו. את מה שאנחנו מקרינים."
והקרנת חיוביות וקורנת חמימות הן בהחלט תכונות שהאקדמיה לרכיבה קלאסית השאירה לנו בביקורנו הנפלא.
לבירורים והזמנה כנסו classicalridingacademy.com (כל התמונות מאת טובי אדמסון צילום