שאלות ותשובות עם לוסי מקנמארה, מייסדת Aspiga

בהחלט לונדון נפגשת לוסי מקנמארה שֶׁל אספימותג האופנה הצומח שמוקדש לחלוטין לקיימות


על ידי פנדל הארטה

לוסי מקנמארה היא לא אשת אופנה טיפוסית. כן, היא מנהלת חברת אופנה משגשגת ומבלה את ימיה במחשבה על בדים, גזרות וצבעים, אבל הייעוד שלה לא ממש קשור לבגדים. הרקע הצדקתי של מקנמארה וההתלהבות העצומה מנסיעות וקיימות הובילו אותה להקים חברת אופנה שקיימת כדי לעורר סחר הוגן עם אומנים בינלאומיים ובסופו של דבר להציל את כדור הארץ, כמו גם לייצר דברים נחמדים ללבוש. זו שאיפה גדולה ושחורגת מעבר לדחף לשמלה חדשה, אבל העסק שלה חוגג כרגע גם 15 שנות מסחר וגם רשימה קצרה בפרסי האופנה בת-קיימא של דרייפרס.

לוסי מקנמארהאספיגה – על שם הסוס הראשון של לוסי – מציעה קולקציה עצומה להפתיע, וכעסק בר קיימא לחלוטין זה האנטיתזה לאופנה מהירה נצלנית. לרוב מדובר בבגדים המיועדים לחגים – שמלות צפות, בגדי חוף, סנדלים, חולצות כותנה, קפטנים – אבל יש גם מבחר הולך וגדל של דברים אחרים. סריגים, מאלפים, קולרים לכלבים. אפילו בגדי גברים. לוסי היא ללא ספק מישהי שאוהבת לקחת על עצמה דברים, אם כי היא חושבת שהיא כנראה צריכה להפסיק. "אנחנו רק ממשיכים להוסיף", היא אומרת.

שמלת אספיגהבמקור העסק התחיל עם סנדלים. לוסי אומרת: 'בשנת 2003 נסעתי לחופשה בקניה ונדהמתי מהאומנות והאומנות שגיליתי. סנדלים עדינים עם חרוזים ביד. חגורות מעוטרות בצורה מורכבת. תכשיטים יפים ומוארים." היא יצאה להביא אותם לקהל רחב יותר ולסחור בהם בצורה הוגנת, ומשם זה צמח.

לוסי בילתה שנתיים בפיתוח קולקציית הסנדלים של Aspiga, בזמן שעבדה במשרה חלקית בארגון הצדקה Business in the Community, שם הייתה חברת מפתח בצוות במשך למעלה מ-12 שנים. כשהשיקה את הקולקציה למסחר ב-2005, במגירה טופ, היא נחטפה על ידי 40 סוחרים – אז היא עזבה את העבודה היום כדי להקדיש את האנרגיות שלה לאספיגה.

לוסי מקנמארה אספיגהסנדלי קניה המשיכו להיות המוקד העיקרי שלה, יחד עם תכשיטים וחגורות מסאי עד לפני חמש שנים כשהחלה להציג בגדים. מאז, הכל היה על חידוד המחויבות שלה לקיימות. "אנו שואפים להשתמש בחומרים נטולי כימיקלים לחלוטין – כרגע אנו משתמשים ב-95% כותנה אורגנית ומקווים שזה יהיה 100% בקרוב", אומרת לוסי. היא תמיד משתפרת – הם הפסיקו להשתמש בסיבים מעשה ידי אדם ומקזזים את טביעת הרגל הפחמנית שלהם עם Carbon Click, בנוסף היא מוסמכת עם B Corp, התקן לעסקים בר קיימא. מטרותיה של אספיגה הן רחבות טווח – כעת הן מעורבות ביוזמה לאיסוף פסולת פלסטיק מחופי קניה והובלתה למיחזור, ועל כל זוג סנדלים שנמכר החברה משלמת למישהו את דמי בית הספר.

סנדלי אספיגהבשנת 2019, לוסי פתחה את הפופ-אפ הראשון של אספיגה על דרך המלך, שהפך לאירוע שנתי מדי יוני. הפופ-אפ של הקיץ שעבר בסנט מאוס היה הצלחה עצומה והוא ייפתח מחדש במאי, והשנה יש תוכניות לפתוח חנויות קמעונאיות בווילטשייר ובווסטרשייר, כמו גם בוטיק חוף בפולזאת', קורנוול. הקולקציה החדשה כוללת מגוון עצום של שמלות ואופנת חגים. אז לתיקון אופנה נטול רגשות אשם, אתה יודע לאן ללכת.

aspiga.com


ככה? בדוק את השיחה שלנו עם לוסי ריידר ריצ'רדסון של Midcentury Modern Fair