6 דרכים מעשיות להילחם בעייפות היום

שמור על שעת שינה קבועה

זה נשמע משעמם אבל זה באמת עובד. הגוף שלנו מתבלבל אם אנחנו משנים יותר מדי את שעות השינה ושעות הערות שלנו. המפתח הוא לשמור על זמן השינה וזמן הערות בתוך כמה שעות. זה עוזר לאנרגיה. כמו ברוב הדברים, עקביות היא המפתח. אנחנו מייצרים את רוב המלטונין שלנו, הורמון השינה, בין השעות 22:00 ל-2 בלילה, אז נסו להגיע למיטה עד השעה 23:00 לכל המאוחר כדי לקבל מכסה טובה של מלטונין ולקבל שינה עמוקה יותר ואת ההשפעות הנוספות של התחדשות סלולרית בן לילה.

תתאמן פחות (כן, באמת)

זה עשוי להיות מנוגד לאינטואיציה, אבל אם יש לך הפרעה בתפקוד של יותרת הכליה שגורמת לך לתחושת עייפות בגלל רמות גבוהות מהממוצע של קורטיזול, אז פעילות גופנית קשה עלולה לגרום לך להרגיש עייף יותר. אם אתה מרגיש די עייף או המום לאחר פעילות גופנית, עבור לשיטות עדינות יותר כגון יוגה או הליכה בטבע.

קח תוסף ויטמין D

ויטמין D הוא שמש בכדור. אפילו מחסור קל בוויטמין D עלול לגרום לכאבי שרירים, עייפות וכאבים כלליים. עם זאת, יש מעט מאוד ויטמין D במזון שלנו, רק כמות קטנה בחלמונים, דגים שמנים, כבד ופטריות בר. אנו זקוקים לאור שמש כדי לייצר ויטמין D, וחושבים ש-15 דקות ביום של חשיפה לשמש לזרועות ולרגליים בעור קווקזי מספיקות כדי לקבל את הכמות המומלצת. אנשים עם עור כהה יותר עשויים לדרוש 30 דקות ביום. בשני המקרים, הימנעו משימוש בקרם הגנה, לפחות למשך הזמן המוקצב, על מנת לספוג את ויטמין D ביעילות.

בבריטניה במיוחד, אנחנו פשוט לא מקבלים מספיק אור שמש כדי לסנתז מספיק רמות ויטמין D. לכן כולנו בסיכון לחסר. תוספי מזון צריכים להיות בצורת D3 כדי להיספג בצורה הטובה ביותר. מומלץ שניקח בין 600-800 IU (יחידות בינלאומיות) ביום אבל אני ממליץ לקחת מינימום 1000 IU. אני מודד באופן שגרתי את כל רמות ויטמין D3 של כל המטופלים שלי וחלקם צריכים לקחת 5000 IU ביום במחסור מוכח של ויטמין D. זה כך שמצב הרוח והאנרגיה יכולים להשתפר, כמו גם יתרונות בריאותיים אחרים.

התאמן מוקדם יותר

פעילות גופנית טובה עבורך אך פעילות גופנית נמרצת מאוחרת מדי מגבירה את הקורטיזול שלך ותפחית את ייצור המלטונין שלך. זה גורם לשינה שלך להיות פחות עמוקה ורגועה ולכך שאתה פחות נח ויותר עייף. עדיף להימנע מפעילות גופנית 4 שעות לפני השינה.

צפו פחות בטלוויזיה

צפייה בטלוויזיה או עבודה על המחשב או משחק בטלפון מאוחר מדי בלילה גם ישבשו את ייצור המלטונין שלך, שכן הקרניים הכחולות יפריעו לך לישון. עדיף לכבות מכשירים לפחות 30 דקות לפני השינה ולהשאיר אותם כבויים או מחוץ לחדר השינה למשך הלילה. אם זה לא אפשרי, אתה יכול לקנות זוג משקפי אמבר למראה סקסי מאוד שייחסמו את הקרניים…

בדוק את הגישה שלך

הכרת תודה היא הרגש שאתה צריך להתחבר אליו כדי להפחית את הלחץ, שהוא גורם אנרגיה מרכזי. הכרת תודה היא מה שנלחם בפחד ובכעס, שהם ניקוז אנרגיה עצום. כאשר אתה מרגיש רגשי ויש לך רמות מתח גבוהות, זה באופן טבעי מעלה את הקורטיזול שלך וגורם לתחושת עייפות רבה יותר. כל שעליך לעשות הוא לכתוב שלושה דברים שאתה אסיר תודה עליהם בכל בוקר ובכל ערב יהיו תוצאות חיוביות על האנרגיה שלך אם נעשה באופן עקבי.