Maskne: כיצד להימנע מפריצות עקב חבישת מסכה

הראשון בסדרת בלוגים של מומחי טיפוח העור Skinfluencer Chelsea, המומחים שלהם חושפים כיצד למנוע מסכות


שמירה על הפריצות יכולה להיות משימה מסובכת בזמנים הטובים ביותר, אבל עם חובת לבישת מסכות כדי להילחם בהתפשטות נגיף הקורונה, רובנו נאבקים maskne – אקנה הנגרמת מגירוי שהעור חווה בגלל מסכות או כיסוי פנים.

בדרך כלל מופיעים כפצעונים או ראשים לבנים קטנים על קו הלסת, הסנטר, האף והלחיים, המסכה יכולה להשפיע על כל סוגי העור, אך החדשות הטובות הן שישנם צעדים שאנו יכולים לנקוט כדי למזער את השפעתה. דיברנו עם מומחי העור ב-Skinfluencer, הקליניקה החמה ביותר לטיפוח העור האסתטיקה בלונדון, כדי להבין איך אנחנו יכולים לתת לעור שלנו את ה-TLC שהוא צריך.

כיצד למנוע מסכה

בחר את המסכה שלך בזהירות

ללא קשר לחומר ממנו עשויה המסכה, מתחת לבד עלולים להצטבר שמן, זיעה, לכלוך ואיפור, מה שמגדל חיידקים ועלול להוביל לסתימת נקבוביות, פצעונים ופריחה, במיוחד באזורים שבהם המסכה נכנסת ישירות. מגע עם העור. משמעות הדבר היא כי היגיינה חשובה ביותר בשלב זה, לא רק לגבי התפשטות הנגיף אלא גם לגבי בריאות העור שלך. אסור ללבוש את אותה מסכה כל הזמן. יש ללבוש מסכות חד פעמיות רק פעם אחת ולהחליף אותן במהלך היום אם אתה צריך ללבוש אחת לפרקי זמן ממושכים.

אם אתה מעדיף ללבוש מסכה שאינה חד פעמית, הקפד לכבס אותה בין כל לבישה. הימנעו מחומרים סינתטיים ובחרו במסכה העשויה מבד רך וטבעי כמו כותנה או משי. מסכות פנים משי יוצרות חיכוך קטן ככל האפשר נגד העור ויכולות למזער את הסיכוי להתפרצות. שטפו את מסכות הפנים מבד עם אבקת כביסה ללא ריח. ניחוח בדטרגנטים רגילים יכול להיות מעצבן, אז אתה בהחלט לא רוצה אותו על הפנים שלך.

פשט את שגרת העור שלך

מעקב אחר משטר נכון של ניקוי, גוון ולחות פעמיים ביום הוא חיוני כדי לשמור על בריאות העור ולהסיר פסולת מהעור בבוקר ובערב. עם זאת, טפלו בעור בחביבות ותעלמו לעת עתה את חומרי הניקוי החזקים, כגון אלו המבוססים על חומצה. תכשירי ניקוי קשים לפנים יכולים לשבש את שכבת העור החיצונית, ולהוביל ליובש ודלקת. לאלו שכבר חווים פצעונים, הוסיפו חומצה סליצילית לשגרה שלכם. זה ינקה עמוק בתוך הנקבוביות שלך כדי להפחית עודף שמן ושומן, מה שעוזר לפצעונים להתנקות מהר יותר.

Skinfluencer - כיצד למנוע מסכהלחות, לחות, לחות

שמירה על המחסום של העור שלך היא המפתח כאשר אתה לובש מסכה, ולכן הבטחת לחות העור שלך היא חיונית. קרמי לחות יומיומיים המכילים חוחובה, סקוואלן וסרמידים עוזרים לתקן את המחסום, והוספת סרום חומצה היאלורונית ממלאת את הלחות האבודה. אם אתה חווה גירוי, הוסף קרם לחות נוסף או קרם מחסום לאזורים שמקבלים יותר מדי חיכוך מהמסכה שלך. לבסוף, שתו כמה שיותר מים. כאשר העור שלך מיובש, זה יכול להתחיל דלקת ולשחרר הורמון שאומר לבלוטות החלב שלך לייצר יותר שמן ותאי העור שלך לא להישפך, מה שגורם לנקבוביות להיסתם.

צמצם את האיפור שלך למינימום

אם אתה יכול, זה רעיון טוב לתת לעור שלך לנשום כאשר אתה לובש מסיכה בחוץ. איפור יכול להתחכך בבד של המסכה ויכול לגרום לחסימה נוספת של בלוטות שמן ונקבוביות, שעלול להחמיר את הפצעונים. עזבי את הבסיס שלך ובמקום זאת התמקדי בהפעלת העיניים שלך עם גווני צלליות ומסקרה כיפיים, או לפחות בחרי באיפור במיוחד לעור בעייתי.

skin-fluencer.com


ככה? בדוק 5 טיפים לטיפוח העור לעבודה מהבית